Suzuki Korona Handball Kielce przegrała u siebie SPR Pogoń Szczecin 27:28 w meczu Ligi Centralnej piłkarek ręcznych

Dorota Kułaga
Suzuki Korona Handball Kielce przegrała u siebie SPR Pogoń Szczecin 27:28
Suzuki Korona Handball Kielce przegrała u siebie SPR Pogoń Szczecin 27:28 Patryk Ptak
Przez prawie 60 minut Suzuki Korona Handball Kielce goniła w meczu u siebie SPR Pogoń Szczecin w Lidze Centralnej. Odrobiła nawet ośmiobramkową stratę, ale i tak przegrała po emocjonującym spotkaniu 27:28.

Porażka Suzuki Korony Handball Kielce w Lidze Centralnej

Suzuki Korona Handball Kielce – SPR Pogoń Szczecin 27:28 (13:16)
Suzuki Korona Handball Kielce: Smelcerz – Berlińska 8, Leśniak 6, Rosińska 4, Grabarczyk 4, Tomczyk 3, Miśkiewicz 1, Staszewska 1, Rzepka.

Początek w wykonaniu podopiecznych Pawła Tetelewskiego był fatalny. Po zaledwie 17 minutach przegrywały aż 4:12, bo słabo grały w obronie i brakowało skuteczności. Potrafił jednak pokazać charakter i wrócić do gry. Już do przerwy przegrywał tylko trzema trafieniami.

Jak informuje klubowa strona, już w 41. minucie gospodynie doprowadziły do remisu. Dziesięć minut później po trafieniu Berlińskiej było 25:25. Wtedy przyjezdne zdobyły dwa gole z rzędu. Kielczanki potrafiły jednak znów doprowadzić do remisu – 27:27. W 58. minucie trafiła Emilia Jałowicka i zapewniła zwycięstwo przyjezdnym.

Suzuki Korona Handball jest czwarta w tabeli Ligi Centralnej. Po 19 spotkaniach ma 34 punkty. W następnej kolejce, w niedzielę 21 kwietnia, podejmie Piłkę Ręczną Poznań. Będzie to ostatni mecz "Koroneczek" przed własną publicznością w tym sezonie.