Szczypiorniści SMS ZPRP I Kielce przegrali po zaciętej końcówce z Budimex Stalą Gorzów. Mecz rozstrzygnął się w ostatnich 60 sekundach

Wojciech Buras
Szczypiorniści SMS ZPRP I Kielce przegrali na wyjeździe z Budimex Stalą Gorzów 32:33 w meczu Ligi Centralnej piłkarzy ręcznych. Podopieczni Radosława Wasiaka wielokrotnie prowadzili, ale ostatecznie górą byli gospodarze, którzy zapewnili sobie zwycięstwo w ostatnich 60 sekundach sobotniego spotkania.

Zadecydowało ostatnie 60 sekund

Budimex Stal Gorzów - SMS ZPRP I Kielce 33:32 (15:15)
SMS: Drożdż, Popielecki - Pepliński 8, Fajfer 7, Aksamit 4, Wywrot 3, Luksa 2, Markowski 2, Mielczarski 2, Rodak 2, Cacak 1, Olczyk 1, Bujok, Burzyński, Pilz.

Piłkarze ręczni SMS ZPRP I Kielce podchodzili do spotkania w Gorzowie po niespodziewanej porażce w minionej kolejce z Grot Blachy Pruszyński Anilaną Łódź 23:24. Podopieczni Radosława Wasiaka liczyli na szybką rehabilitację. Ich rywalem w sobotnim meczu Ligi Centralnej była Budimex Stal Gorzów, czyli bezpośredni sąsiad w tabeli. Obie ekipy miały przed tą kolejką taki sam bilans punktowy.

Lepiej w mecz weszli zawodnicy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kielcach. Już w 5. minucie prowadzili 4:1 po trafieniu z dystansu Piotra Mielczarskiego. Sześćdziesiąt sekund później ich przewaga wynosiła cztery bramki. Z kontrataku rzucił Jakub Luksa.

Stal zabrała się za odrabianie strat. Najpierw doprowadziła do wyrównania, a po pierwszym kwadransie prowadziła 9:8 dzięki bramce Kacpra Jaszkiewicza. Do końca pierwszej połowy obie drużyny nie mogły odskoczyć. W efekcie zeszły do szatni przy remisie po 15.

Druga część starcia rozpoczęła się po myśli SMS, która w 43. minucie wykorzystała podwójne osłabienie gospodarzy i zbudowała trzybramkową przewagę po golu Marcina Peplińskiego, a na kwadrans przed końcem prowadziła już czteroma trafieniami. Gorzowianie nie zamierzali składać broni i stopniowo zmniejszali deficyt. Dopięli swego w 57. minucie, gdy najpierw doprowadzili do remisu, a później już wygrywali 31:30. Zwiastowało to zaciętą końcówkę spotkania.

W ostatnie 60 sekund meczu obie ekipy weszły przy rezultacie 32:32, ale to Stal była w posiadaniu piłki i skutecznie doprowadziła do czystej sytuacji ze skrzydła, obejmując prowadzenie. Podopieczni Radosława Wasiaka mieli 10 sekund, by zdobyć choćby punkt i próbowali "wrzutki" do Piotra Mielczarskiego. Lewy rozgrywający SMS nie zdołał jednak skierować piłki do siatki. Zawodnicy z województwa świętokrzyskiego przegrali 32:33.

Teraz SMS ZPRP I Kielce czeka przerwa świąteczna. Następny mecz rozegrają w drugiej połowie stycznia.