TOP 6 najlepszych wolontariuszy. Pierwszy Wenta

  TOP 6 najlepszych wolontariuszy. Pierwszy Wenta

  red

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Bogdan Wenta z żoną
  1/7
  przejdź do galerii

  Bogdan Wenta z żoną

  Rekordy biły w tym roku nie tylko poszczególne sztaby ale także wolontariusze. Oto szóstka najlepszych wolontariuszy 25.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w województwie świętokrzyskim. To na razie wstępne dane. TOP 20 najlepszych wolontariuszy 25.Finału podamy wkrótce. A oto jeszcze nieoficjalnie najlepsza szóstka.


  Mistrzem zbiórki okazał się Bogdan Wenta, który zebrał do swojej puszki 9 427 złotych.Były słynny piłkarz ręczny, potem trener a dziś euro poseł zbierał w Parlamencie Europejskim w Brukseli, na Balu Mistrzów Sportu w Warszawie i w niedzielę przez cały dzień w Kielcach.
  Stowarzyszenie Projekt Świętokrzyski na czele , którego stoi w tym roku organizowało scenę na Rynku w Kielcach, która tętniła życiem przez 12 godzin, od 10 do 22. Bogdan Wenta zdążył w niedzielę odwiedzić jeszcze kilka miejscowości, między innymi był w Opatowie gdzie podarował do licytacji koszulkę znanego piłkarza ręcznego Bartosza Jureckiego.

  Na drugim miejscu wśród najlepszych wolontariuszy był Piotr Grudzień, który w Sandomierzu zebrał 6 148 złotych. Pan Piotr w sandomierskim sztabie gra od 13 lat.Na co dzień mieszka w pobliskich Gorzycach, pracuje w Stalowej Woli.

  Trzeci wynik - 5 485 złotych uzyskała Kamila Wojna z Końskich, tegoroczna maturzystka II Liceum Ogólnokształcącego z Końskich.

  Na czwartym miejscu Kacper Sornat, uczeń Zespołu Szkół imienia Jana Pawła II w Łopusznie, który zebrał aż 5 257,70 złotych.

  Piąte miejsce Weronika Traczyk, które studiuje w Krakowie. Jej mama jest szefową starachowickiego sztabu Wielkiej Orkiestry - Weronika zebrała 4 302 złote.

  Pierwszą szóstkę wolontariuszy zamyka strażak ochotnik z kieleckiego Niewachlowa zbierający w sztabie przy „Echu Dnia” - Paweł Borkowski. Zebrał 3 855 złotych.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (13)

  Wszystkie komentarze (13) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo