Komitet wyborczy SLD Lewica Razem zarejestrował już listy kandydatów do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.
Okręg numer 1 - liderem Jerzy Jaskiernia
Okręg numer 1 (powiaty ostrowiecki, opatowski, sandomierski i staszowski).
1. profesor Jerzy Jaskiernia - dziekan Wydziału Prawa, Administracji i Zarządzania Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, były minister sprawiedliwości, poseł na Sejm ;
2. Józef Grabowski - były dyrektor szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim, były radny sejmiku;
3. Adrian Fulara - agent celny w Agencji Celnej OAC;
4. Grażyna Krawętkowska - przewodnicząca Krajowej Rady Przemysłu Lekkiego w Łodzi, członkini Rady Wojewódzkiej OPZZ Województwa Świętokrzyskiego;
5. Blanka Żelazowska;
6. Ignacy Szpernal;
7. Agnieszka Rędziak - wykształcenie wyższe, pracuje zawodowo.
Okręg numer 2 - na jedynce Andrzej Szejna
Okręg numer 2 (powiaty konecki, skarżyski, starachowicki).
1. mecenas Andrzej Szejna - były poseł do Parlamentu Europejskiego, prawnik i ekonomista, były wiceminister integracji europejskiej i gospodarki, zna cztery języki obce: angielski, niemiecki, francuski i rosyjski;
2. Andrzej Skrętek - lekarz medycyny, prowadzi własną działalność gospodarczą, był dyrektorem medycznym szpitala w Starachowicach;
3. Izabela Wesołowska - magister ekonomii w zakresie regionalnej polityki gospodarczej, wolontariuszka Załogi Górskiej;
4. Małgorzata Jakubowska - wykształcenie wyższe ekonomiczne, absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Politechniki Warszawskiej, pracuje na rzecz zwierząt (członek TOZ Kielce) oraz jest członkiem stowarzyszenia Pro Eko Starachowice;
5. Barbara Gąszcz - wykształcenie wyższe, swoje życie zawodowe związała z profesjonalną księgowością;
6. Jarosław Skuza - przedsiębiorca;
7. Ilona Bogdalczyk - kandydatka bezpartyjna; 8. Paulina Tersa - aktywistka na rzecz praw kobiet.
Okręg numer 3 - listę otwiera Henryk Milcarz
Okręg numer 3 (Kielce-powiat kielecki).
1. Henryk Milcarz - radny sejmiku, poseł dwóch kadencji, pierwszy przewodniczący Rady Powiatu Kieleckiego, wieloletni prezes zarządu Wodociągów Kieleckich;
2. Ryszard Białacki - dyplomata, koordynator Biura Regionalnego Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli, były konsul w Ambasadzie Algierii, w Moskwie i Luksemburgu oraz w Konsulacie Generalnym we Lwowie;
3. Małgorzata Drogosz - nauczyciel, pedagog, instruktor harcerski, bezpartyjna;
4. Michał Kot - wykształcenie wyższe ekonomiczne, pracownik ARiMR, prezes Stowarzyszenia „Żeromszczyzna”;
5. Irena Surma - wykształcenie wyższe, specjalista od sprzedaży i marketingu, przewodnicząca Związków Zawodowych w Trzuskawica, społecznik;
6. Artur Grela - magister inżynier ochrony środowiska, absolwent Politechniki Świętokrzyskiej, członek zarządu stowarzyszenia Ekologicznego Dobra Energia;
7. Dagmara Zagórska - ukończyła filologię rosyjską na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz ekonomię w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach;
8. Joanna Kaleta - inżynier budownictwa, bezpartyjna;
9. Andrzej Pietrzykowski - prezes Towarzystwa Kultury Świeckiej imienia Tadeusza Kotarbińskiego na Ziemi Kieleckiej;
10. Agnieszka Matysek;
11. Kamila Sędziejewska - ukończyła studia licencjackie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne o specjalności zarządzanie kryzysowe, obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich, jest czynną druhną Ochotniczej Straży Pożarnej Wola Murowana od 2008 roku, ratownik;
12. Marcin Cedro - działacz społeczny i strażak ochotnik z podkieleckiego Niestachowa, inicjator darmowych kursów pierwszej pomocy dla kielczan.
Okręg numer 4 - na szczycie Łukasz Kozera
Okręg numer 4 (powiaty buski, pińczowski, kazimierski, jędrzejowski i włoszczowski).
1. Doktor habilitowany Łukasz Kozera - prawnik i politolog, profesor akademicki w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach, od lat prowadzi własną kancelarię radcowską w Pińczowie, specjalizuje się w udzielaniu pomocy z zakresu prawa pracy, prawa gospodarczego i rolnego, jest prezesem Stowarzyszenia Rozwoju Kulturalno-Gospodarczego Powiatu Pińczowskiego, które od blisko 20 lat prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej w Pińczowie, jedną z największych i najstarszych placówek dla osób niepełnosprawnych w województwie świętokrzyskim;
2. Rafał Filip - przedsiębiorca, ukończył studia z zakresu administracji publicznej. szef SLD w powiecie jędrzejowskim;
3. Leszek Huszno - wykształcenie wyższe, dyrektor Powiatowego Centrum Oświaty we Włoszczowie, długoletni związkowiec, były wiceprzewodniczący okręgu świętokrzyskiego Związku Zawodowego „Budowlani”, długoletni działacz klubu Sportowego Hetman Włoszczowa;
4. Magdalena Mazurek - ekonomistka, absolwentka Politechniki Rzeszowskiej, prezeska firmy konstrukcji metalowych Ekspiriens;
5. Ewelina Golowska - polonistka, ukończyła także studia ekonomiczne, doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w jednostkach samorządu terytorialnego jako urzędnik i animator kultury, od lat zaangażowana w działalność na rzecz ochrony środowiska w gminie Złota.
POLECAMY RÓWNIEŻ:
ZOBACZ TAKŻE: FLESZ - protest służb mundurowych. Co dalej z naszym bezpieczeństwem?
(Źródło: vivi24)
Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?