Pięć setów w Kozienicach. Wygrana Cerrad Czarnych Radom (wideo, zdjęcia)

/W.Ł./
Lukas Kampa rozgrywa piłkę, obok Daniel Pliński.
Lukas Kampa rozgrywa piłkę, obok Daniel Pliński. Tadeusz Klocek
W pierwszym meczu turnieju Jana Skorżyńskiego, siatkarze Cerrad Czarni Radom pokonali 3:2 austriacki zespół Posojilnica Aich/Dob. Spotkanie rozegrano w Kozienicach.
Cerrad Czarni Radom - Posojilnica Aich/Dob

Cerrad Czarni Radom - Posojilnica Aich/Dob 3:2 (15:25, 25:18, 25:18, 21:25, 15:11).

Cerrad Czarni: Lukas Kampa, Bartłomiej Bołądź, Wojciech Żaliński, Dirk Westphal, Bartłomiej Grzechnik, Daniel Pliński, Adam Kowalski (libero) oraz Jakub Wachnik, Michał Kędzierski, Igor Grobelny, Michał Ostrowski, Kamil Gutkowski (libero).

Spotkanie podopieczni trenera Roberta Prygla zaczęli z Lukasem Kampą na rozegraniu i Dirkiem Westphalem na przyjęciu. Pierwszy set słaby w wykonaniu radomian. Szwankowało przyjęcie zagrywki i też sama zagrywka w wykonaniu naszych siatkarzy.

Drugiego seta radomianie zaczęli tą samą siódemką, ale gra już była o wiele lepsza, czego efektem był wygrany set.

Trzecią partię Czarni zaczęli z jedną zmianą. Na przyjęciu Dirka Westpala zastąpił Jakub Wachnik i gra była jeszcze lepsza i ta partia zakończyła się wygraną podopiecznych trenera Roberta Prygla.

W czwartym secie radomski szkoleniowiec doknał kilku zmian. Poza Mikko Oivanem i Jackiem Ratajczakiem wszyscy siatkarze pojawili się na parkiecie. Obaj zawodnicy narzekają na lekkie urazy.
Partia ta zakończyła się wygraną austriackich siatkarzy.

O wszystkim rozstrzygnął piąt set, którego radomianie zaczęli w składzie, Kampa, Bołądź, Żaliński, Wachnik, Grzechnik, Ostrowski, Gutkowski (libero).
Ostatni punkt dla podopiecznych trenera Roberta Prygla, który dał wygraną w całym meczu zdobył Bartłomiej Bołądź.

W pierwszym meczu turnieju w Kozienicach, Berlin Recyc-ling Volleys wygrał 3:1 z Duklą Liberec.

W sobotę turniej imienia Jana Skorżyńskiego przeniesie się do Starachowic. O godzinie 16.30 zagrają Dukla Liberec z Posojilnica Aich/Dob, a o godzinie 18.30 Cerrad Czarni z Berlin Recycling Volleys. W niedzielę zakończenie turnieju w Klwowie. O 13 mecz Berlin Recycling Volleys zagra z Posojilnica Aich/Dob, a o 15 Cerrad Czarni spotkają się z Duklą Liberec.