Porażka szczypiornistów KSZO w Piekarach Śląskich

Rafał Soboń
Choć obie drużyny sąsiadowały w tabeli, na boisku swoją wyższość udokumentowali gracze z Piekar Śląskich, wyraźnie pokonując piłkarz ręcznych KSZO.

Olimpia Piekary Śląskie - KSZO Odlewnia Ostrowiec **31:23 (16:10)**

KSZO: Drabik, Piątkowski - Kożeniewski, Mazur 1, Jeżyna 3, Fugiel, Jamioł, Afanasjev 4, Świeca 1, T. Pomiankiewicz 9, Biskup 2, Wojkowski 3, Kalita.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gracze KSZO. Wynik spotkania otworzył Tomasz Pomiankiewicz, a po siedmiu minutach prowadzili 3:1. Przewagę ostrowczanie utrzymywali do 17 minuty (8:7), by w osiem minut stracić siedem bramek z rzędu (15:8). Po zmianie stron ostrowczanie odrobili część strat i po bramce Adriana Wojkowskiego przegrywali różnicą trzech bramek (15:18) i gdy wydawało się, że wrócą do wyrównanej gry, ponownie przytrafiły się błędy i nieskończone akcje, co w efekcie dało przegraną 23:31.

W innych meczach 24. kolejki: MKS Kalisz - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 26:23, MTS Chrzanów - UKS Olimp Grodków 21:16, Gwardia Opole - ŚKPR Świdnica 31:16, SPR Tarnów - AZS UZ Zielona Góra 32:29, Siódemka Miedź Legnica - Czuwaj Przemyśl 30:29, Viret CMC Zawiercie - KSSPR Końskie 31:29.

1. Gwardia Opole 25 50 860-602
2. KSSPR Końskie 24 35 727-648
3. Siódemka Miedź Legnica 24 33 695-656
4. UKS Olimp Grodków 24 30 652-597
5.Olimpia Piekary Śląskie 24 26 679-670
6. Czuwaj Przemyśl 24 25 700-704
7. KSZO Odlewnia 24 23 679-696
8. SPR Tarnów 24 21 669-729