Korona Handball Kielce - MTS Żory. Rozpoczęły od wygranej (WIDEO, zdjęcia)

Kamil Markiewicz
Marta Rosińska (w ataku) była najskuteczniejszą zawodniczką kieleckiego zespołu w sobotnim meczu z MTS Żory. Zdobyła 8 bramek. Kamil Markiewicz
Korona Handball Kielce pokonała w sobotnim spotkaniu MTS Żory 26:22. Beniaminek postawił wysoko poprzeczkę naszej drużynie.

I liga piłki ręcznej kobiet. Korona Handball Kielce - MTS Żory 26:22

Korona Handball Kielce - MTS Żory 26:22 (11:12)

Korona Handball: Hibner - Kaźmiruk 2, Więckowska 1, Tutaj 3, Małecka 2, Rozmus, Skowrońska 4, Rosińska 8, Nowak 5, Kędzior 1.

Mimo, że kielecki zespół był faworytem tego pojedynku, to beniaminek z Żor od początku próbował stawić czoła Koronie Handball. Rozpoczął on bardzo dobrze, w 4 minucie prowadził już 3:0. Korona Handball próbowała dogonić rywala, ale było to trudne zadanie. Kielecki zespół dopiero w końcówce pierwszej części meczu po dwóch bramkach Magdaleny Skowrońskiej i jednej Aliny Nowak zdołał zniwelować straty. Na tablicy wyników widniał wynik 11:12.

Po przerwie ekipa z Kielc zaczęła dominować na boisku. W 33 minucie Nowak doprowadziła do wyrównania 13:13, a po chwili Skowrońska wyprowadziła Koronę Handball po raz pierwszy na prowadzenie. Od tego momentu ekipa prowadzona przez trenera Tomasza Popowicza grała coraz lepiej. Z czasem uzyskała ona kilkubramkową przewagę. Dobre zawody rozegrała rozgrywająca Marta Rosińska, która była najskuteczniejszą zawodniczką Korony Handball. Dobrze na skrzydle zaprezentowała się także Iza Kaźmiruk. - Wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwy mecz, ponieważ w zespole beniaminka grały doświadczone zawodniczki, które w przeszłości występowały w ekstraklasie. Udowodniły to w pierwszej połowie. Po przerwie nasza przewaga fizyczna wzięła górę i udało nam się wygrać. Na pewno musimy jeszcze pracować nad jakością gry oraz skutecznością - powiedział Tomasz Popowicz.

W innych meczach 1. kolejki: MTS Kwidzyn - Sambor Tczew 24:25 (12:16), Słupia Słupsk - KPR Kobierzyce 22:21 (12:9), SPR Olkusz - MKS AZS UMCS Lublin 35:29 (20:12), AZS AWF Warszawa - SMS ZPRP Płock - mecz przełożony na 14 października.

1. SPR Olkusz 1 2 35-29
2. Korona Handball Kielce1 2 26-22
3. Sambor Tczew 1 2 25-24
4. Słupia Słupsk 1 2 22-21
5. SMS ZPRP Płock 0 0 0-0
AZS AWF Warszawa 0 0 0-0
7. MTS Kwidzyn 1 0 24:25
8. KPR Kobierzyce 1 0 21:22