Tarnobrzeg > Pokrzywdzony siedzi za kratkami

  Tarnobrzeg > Pokrzywdzony siedzi za kratkami

  ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Proces 65-letniego Stanisława B. z Tarnobrzega oskarżonego o usiłowanie zabójstwa 23-latka miał przed tarnobrzeskim Sądem Okręgowym ruszyć dzisiaj. Rozprawy jednak nie było, bo w sądzie zabrakło pokrzywdzonego, który… przebywa w areszcie śledczym.

  Wiele miesięcy sąd czekał na możliwość wyznaczenia terminu pierwszej rozprawy. Kiedy oskarżony został przebadany przez lekarza okazało się, że choruje na gruźlicę.
  Trafił więc do specjalistycznego szpitala w Łodzi (w warunkach aresztu śledczego), gdzie zajęli się nim lekarze. Teraz stan jego zdrowia jest już dobry, dlatego oskarżony trafił do aresztu śledczego w Rzeszowie, skąd dowożony będzie na rozprawy.

  Datę rozpoczęcia sprawy zaplanowano na wczoraj. Jeszcze proces nie ruszył, a już pojawiły się problemy. W sądzie nie stawił się pokrzywdzony, 23-letni tarnobrzeżanin. Z informacji, jaka dotarła do sądu wynika, że mężczyzna przebywa albo w areszcie śledczym, albo w zakładzie karnym - w związku z inną sprawą. Nie wiadomo jednak w którym zakładzie - to właśnie musi ustalić sąd, aby poinformować pokrzywdzonego o terminie rozprawy.

  Przypomnijmy. Krwawe zdarzenia opisane aktem oskarżenia rozegrały się 14 lipca ubiegłego roku na ulicy Zamkowej w Tarnobrzegu, obok budynku mieszkalnego dla osób eksmitowanych. Zarówno sprawca, jak i pokrzywdzony właśnie tam mieszkali, choć od dłuższego czasu serdecznie się nie lubili. Często dochodziło między nimi do konfliktów.
  Tak było również feralnego wieczoru. Stanisław B. wszczął kłótnię, w czasie której miał się odgrażać, że zabije 23-latka i jego kolegę. Po awanturze późniejszy pokrzywdzony wraz z kolegą poszedł do pobliskiego baru na piwo. Kiedy wracali, naprzeciw nich wyszedł skonfliktowany z nimi mężczyzna. W ręku trzymał nóż. Doszło do szamotaniny, w czasie której Stanisław B. uderzył nożem w plecy jednego z młodych mężczyzn.

  Na szczęście kolega rannego przytomnie wezwał pogotowie, ekipa karetki udzieliła pomocy poszkodowanemu, trafił on do szpitala. W ocenie biegłych lekarzy zadana rana realnie zagrażała jego życiu.

  Za usiłowanie zabójstwa Stanisławowi B. grozi nawet dożywocie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo