Puchar Polski dla rezerw Siarki Tarnobrzeg. Bramkarz Krystian Krupa bohaterem

Sebastian Szpak
1:0 Przemysław Bąk 25, 2:0 Piotr Młynarczyk 57. 2:1 Szymon Majcher 68, 2;2 Cezary Kabała 72 z karnego, 2:3 Cezary Kabała 78, 3:3 Piotr Młynarczyk 90+3.

Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg, ale im dłużej trwało spotkanie tym przewaga ekipy z ysznicy była wyraźniejsza. W 39 minucie podopieczni trenera Marka Kusiaka, byłego piłkarza Tłoków Gorzyce oraz Stali Stalowa Wola mogli podwyższyć na 2:0. Bramkarz Siarki II Krystian Krupa w pięknym stylu obronił rzut karny wykonywany przez Piotra Młynarczyka. Młynarczyk zrehabilitował się w 57 minucie, kiedy to ładnym strzałem głowa podwyższył na 2:0. Młoda druga drużyna Siarki zdołała strzelić trzy gola i wyjść na prowadzenie. Ambirna gra Olimpii Solo sprawiła, że w trzeciej minucie doliczonego regulaminowego czas gry Piotr Młynarczyk doprowadził do wyrównania.

W półgodzinnej dogrywce nie padł ani jeden gol. O wszystkim decydowały rzuty karne. Dwa z nich obronił bramkarz drugiej drużyny Siarki Krystian Krupa. On też zdobył zwycięskiego gola celnie trafiając z 11 metrów.

Puchar Polski na szczeblu połączonych podokręgów rzeszowskiego i dębickiego wywalczyła Resovia Rzeszów, która w finałowym spotkaniu pokonała lokalnego rywala drużynę Stali 3:2.

Sokół Sieniawa wygrał pucharowe rozgrywki na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jarosławiu pokonując w decydującym spotkaniu 2:1 Klub Sportowy Wiązownica.

Finałowy mecz na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Krośnie, w którym zmierzą się drużyny Partyzanta Targowiska oraz Karpat Krosno zakończył się wysoką wygraną krośnian 6:0.

Triumfator pucharowej rywalizacji na szczeblu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej reprezentował będzie nasze województwo w rozgrywkach szczebla centralnego, które rozpoczną się w lipcu. Oprócz zdobywcy PP na Podkarpaciu nasze województwo reprezentowane będzie przez trzy drużyny: pierwszoligową Stal Mielec oraz drugoligowe Siarkę Tarnobrzeg oraz Stal Stalową Wolę. Sebastian Szpak