Siarka Tarnobrzeg ograła 5:1 Sokół Sieniawa w meczu trzeciej ligi. Dwa gole Kacpra Prusińskiego. Zobacz zdjęcia

Grzegorz Kostka, Damian Wiśniewski
Kacper Prusiński (z prawej) strzelił dla Siarki dwa gole
Kacper Prusiński (z prawej) strzelił dla Siarki dwa gole Grzegorz Kostka
W meczu 18. kolejki rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Siarka Tarnobrzeg pokonała 5:1 Sokoła Sieniawa. Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia.

3 liga. Siarka Tarnobrzeg rozbiła Sokoła Sieniawa

Sokół Sieniawa - Siarka Tarnobrzeg 1:5 (0:2)
Bramki:
Jan Mróz 60 - Kacper Prusiński 12, 46, Szymon Kaliniec 42, Piotr Cichocki 61, Piotr Lisowski 68
Sokół: Siryk – Kaczor, Skała, Kiełb (59. Kiełbasa) – Więckowski, Wróblewski (75. Ptasznik), Batiushyn (65. Cygan), Oziębło (75. Frydrych), J. Mróz – Mazgoła (46. Jeż), Kwaczreliszwili.
Siarka: Zoch – Szymocha, Sulkowski (80. Bieniarz), Bierzało, Woś – P. Lisowski (75. Feret), Kumorek, Kaliniec, Orlik (75. Kalamvokis)– Prusiński (65. P. Mróz), Cichocki (65. D. Lisowski).
Żółte kartki: Skała, Batiushyn, Mazgoła - Kumorek, Orlik.

Pojedynki na linii Sieniawa – Tarnobrzeg w sezonie 2023/24 nie mają szczęścia do pogody. W pierwszej kolejce mecz nie doszedł do skutku, gdyż boisko w Tarnobrzegu po ulewie nie nadawało się do gry. Tym razem na początek rundy rewanżowej w Sieniawie, piłkarzom towarzyszyły opady śniegu i błotniste boisko. Od pierwszych minut stroną prowadzącą grę byli goście. Oni to też otworzyli wynik spotkania. W 12 minucie Orlik wyłożył piłkę Prusińskiemu, a ten posłał ją obok wychodzącego Siryka. Gospodarze próbowali atakować, jednak ich zapędu defensywa Siarki rozbijała w zarodku, a jak już udało się oddać strzał, to na posterunku był bramkarz Siarki. Tuż przed przerwą goście powiększyli swoje prowadzeniem Cichocki odegrał do Kalińca, a ten wpakował piłkę do siatki.

Zobacz zdjęcia z meczu:

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla miejscowych, Prusiński ograł jednego z obrońców w polu karnym i strzałem w długi róg, zdobył drugiego swojego gola. Po strzelonej bramce Siarka dała pograć piłką gospodarzom i po kwadransie Mróz strzałem z dystansu zdobył gola dla Sokoła. Goście odpowiedzieli błyskawicznie, tuż po wznowieniu gry Cichocki z bliska wpakował piłkę do bramki Siryka. Chwilę później wpadła dość kuriozalna bramka dla Siarki. Damian Skała, wybijając piłkę przed polem karnym, na strzelił Piotra Lisowskiego, a że wybicie było bardzo mocne, odbita piłka, zaskoczyła Siryka. W końcówce Siarka powinna zdobyć szóstego gola, jednak Feret z rzutu karnego trafił w słupek, a dobitka jednego z Siarkowców okazała się niecelna.

• 1. Wieczysta Kraków 18 41 54-21
  • 2. Avia Świdnik 17 35 37-18
  • 3. Siarka Tarnobrzeg 17 32 32-15
  • 4.KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 18 32 30-20
  • 5. Chełmianka Chełm 18 32 35-32
  • 6. Podlasie Biała Podlaska 18 30 28-14
  • 7. Star Starachowice 17 28 26-17
  • 8. Wiślanie Jaśkowice 18 26 31-23