Echo Dnia Podkarpackie

Aktualizacja:

KLASA A. W miniony weekend inauguracyjną rundę rozgrywek miała Klasa A.

Grupa 3

Ciekawa była inauguracyjna kolejka spotkań. Najwięcej emocji przeżyli kibice w Cmolasie, gdzie Tempo, po emocjonującym spotkaniu, pokonało Victorię Czermin. Rozczarowanie za to w Siedlance. Błękitni prowadzili z Marmurami 2:0, mieli karnego i kilka "setek", a mimo to zeszli z boiska pokonali. Interesująco zapowiadające się derby Mielca rozczarowały kibiców, bowiem tylko w tym spotkaniu nie padł żaden gol.

* Tempo Cmolas - Victoria Czermin 1:0 (1:0), Marut 41.

Tempo: S. Mokrzycki - Grabiec, Romaniuk, Bomba, Franczyk - Płaza, Piechota, Pałys (55 Urban), Marut - K. Mokrzycki, S. Wróbel (75 Zaskalski).

Victoria: Kwaśnik - Czaja, Miłoś, Trzpis, Soboń (46 Padykuła) - Konieczny (75 Dziekan), Omylanowski, Rusek (65 Żelazko), Sanecki (85 Pezdan) - Zych, Juwa.

Sędziował: M. Turek z Dębicy. Widzów: 250.

W 35 minucie przed szansą uzyskania prowadzenia dla swego zespołu stanął Marcin Zych, ale z dziewięciu metrów nie trafił w światło bramki gospodarzy. Pięć minut później losy meczu zostały rozstrzygnięte. W pole karne czermian zagrał Krzysztof Mokrzycki, a tu do piłki dopadł Jacek Marut i precyzyjnym strzałem posłał ją do siatki. Tuż przy słupku piłkę posłał Marut. Piłkarzy Tempa do boju poprowadził Grzegorz Romaniuk, który został grającym trenerem tego zespołu.

* Błękitni Siedlanka - Marmury Przyłęk 2:4 (2:3), Chochrek 14, Celek 25 - Węgrzyn 30, 40, Z. Sukiennik 45, 65.

Błękitni: Pieniek - Bałos, D. Krupa, Lewandowski, Kleska - Chochrek, Bryk, R. Krupa, Chmielowiec (46 Zawisza) - Chorążak, Celek.

Marmury: Pieróg - Kubik, W. Komaniecki, Chlebowski, R. Komaniecki - Chodór, Węgrzyn, Misiak, Gancarczyk - Z. Sukiennik, D. Sukiennik.

Sędziował: S. Wieczerzak z Mielca. Widzów: 200.

Po 25 minutach miejscowi prowadzili 2:0, a powinni wyżej. Nie wykorzystali bowiem rzutu karnego oraz trzech sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. To się na nich zemściło. Marmury okazały się bardzo twarde, jeszcze w pierwszej połowie goście odrobili straty, a w drugiej dwa razy do siatki trafił Zbigniew Sukiennik i miejscowi kompletnie się załamali.

* Czarni Trześń - Ostrovia Ostrowy Baranowskie 3:1 (2:0), Winogrodzki 15, 40, 75 - Woźniak 78.

Czarni: Ślifirski - Zięba, Cichowski (60 Witek), Marek, Bik (46 Dziekan) - Juwa, M. Indyk, Mordec, Wać - Dąbrowski, Winogrodzki.

Ostrovia: Szczur - Mielczarek, Cudo, Kapinos (75 Ziętek), Czajkowski - Misiak, Zieliński, Cieślik, Szczęch - Woźniak, Moździoch (46 Macina).

Sędziował: W. Czapiga z Mielca. Widzów: 300.

Od 20 minuty piłkarze Ostrovii grali w osłabieniu, bowiem za zagranie ręką w polu karnym Misiak otrzymał czerwoną kartkę, jednak Wać nie wykorzystał rzutu karnego. Popisową partię rozegrał jednak Zbigniew Winogrodzki, który trzykrotnie pokonał bramkarza gości.

* LKS Dębiaki - Team Przecław 2:1 (1:0), T. Hyjek 15, 63 - Krzysztofik 78.

* LKS Hucina - Złotniczanka Złotniki 1:2 (0:0), Piwowar 79 - Padykuła 59, Krupa 61.

* Gryf Mielec - Stal II Mielec 0:0.

* Piast Wadowice Górne - Atut Podborze 1:1 (0:1), Kiełbasa 90 - M. Żala 4.

1. Marmury134:2