Giną nasze dzieci!

  Giną nasze dzieci!

  Marcin Radzimowski

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Sześciolatek nagle wyjechał rowerem na środek jezdni, prosto pod koła samochodu.

  Sześciolatek nagle wyjechał rowerem na środek jezdni, prosto pod koła samochodu. ©M. Radzimowski

  Czarny weekend na drogach regionu. W Nowej Dębie zginął 14-latek, pod Kolbuszową sześcioletnie dziecko.
  Sześciolatek nagle wyjechał rowerem na środek jezdni, prosto pod koła samochodu.

  Sześciolatek nagle wyjechał rowerem na środek jezdni, prosto pod koła samochodu. ©M. Radzimowski

  Materiały podobne
  - Uważaj, samochód! - krzyknęła kobieta. Pisk opon i głuche uderzenie w dziecięcy rowerek. Sześciolatek nie miał szans, zginął na oczach matki. Tragedia wydarzyła się w niedzielne popołudnie w Raniżowie koło Kolbuszowej.

  Ulica Słoneczna w Raniżowie, lokalna droga prowadząca do Poręb Wolskich. To tu, nieopodal lasku wydarzyła się tragedia. Młoda kobieta szła od strony centrum Raniżowa lewym poboczem, z jej prawej strony skrawkiem jezdni jechał na rowerku sześcioletni synek.

  - Gdy zbliżałem się do nich, nagle ten chłopczyk wyjechał do środka drogi. Usłyszałem, że matka coś krzyknęła, ale on wyjechał na środek - relacjonuje kierowca volkswagena passata. - Nadepnąłem na pedał hamulca, ale to wszystko działo się tak szybko.
  Ekipa pogotowia ratunkowego próbowała jeszcze reanimować chłopca. Bez skutku, sześciolatek umierał na oczach zrozpaczonej matki.
  Prokuratura bada, czy w jakimś stopniu do tragicznego wypadku nie przyczyniła się matka. Czy sprawowała właściwą opiekę nad dzieckiem? Do wczoraj jeszcze nikt nie usłyszał prokuratorskich zarzutów w tej sprawie.

  Niedzielna tragedia nie była jedyną z udziałem najmłodszych, jaka wydarzyła się na podkarpackich drogach w ostatni weekend. Dzień wcześniej do dramatu doszło na ulicy Bieszczadzkiej w Nowej Dębie, w powiecie tarnobrzeskim.
  - Czternastoletni chłopiec wyjechał rowerem z pobocza na jezdnię, prosto pod koła seata leona. Został bardzo ciężko ranny i lekarze nie zdołali uratować mu życia - mówi komisarz Mariusz Skiba, rzecznik komendanta podkarpackiej policji.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo