Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dariusz Grudzień, jeden z członków słynnego zespołu Azyl P. nie chce, by jego wizerunek znalazł się na muralu w Szydłowcu

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
Legendarny zespół Azyl P. Już dawno miał powstać mural w Szydłowcu, skąd pochodził słynny zespół.
Legendarny zespół Azyl P. Już dawno miał powstać mural w Szydłowcu, skąd pochodził słynny zespół. Andrzej Tyszko
Dariusz Grudzień, jeden z członków zespołu Azyl P. jaki powstał przed laty w Szydłowcu, ma dość przedłużającej się decyzji w sprawie muralu. Ten malunek miał już dawno powstać w Szydłowcu i wciąż go nie ma. Artysta wycofał więc swoją zgodę i na muralu nie będzie jego wizerunku.

Brak zgody artysty na jego wizerunek na muralu w Szydłowcu

Do naszej redakcji wpłynęło oświadczenie Dariusza Grudnia wyjaśniające przyczyny wycofania jego zgody.

- Mural miał powstać i być oddany już w lipcu 2022 roku na jubileusz 40-lecia zespołu Azyl P. Z niewiadomych przyczyn nie powstał, a jego realizacja jest świadomie odkładana z roku na rok przez co stał się elementem kampanii wyborczej obecnego burmistrza Szydłowca. W związku z tym jako muzyk zespołu wystosowałem do Urzędu Miejskiego w Szydłowcu pismo w którym cofam moją zgodę na wykorzystanie mojego wizerunku. którą udzieliłem przed lipcem 2022 roku. Nie pozwolę, aby wizerunek zespołu Azyl P. historii Szydłowca został w ten sposób wykorzystany – czytamy w oświadczeniu Dariusza Grudnia.

W 1982 roku w Szydłowcu Leszek Żelichowski, Andrzej Siewierski, Marcin Grochowalski oraz Dariusz Grudzień założyli rockowy zespół - Azyl P. Po odejściu Żelichowskiego w zespole pojawił się Jacek Perkowski. Muzycy byli idolami polskiej młodzieży. Prezentowali melodyjną odmianę hard rocka. Ich pierwsze utwory to między innymi „Chyba umieram”, „Och Lila” czy „Twoje życie’’. Największy sukces osiągnął natomiast słynny utwór „Mała Maggie”, przy którym wszyscy sympatycy tego gatunku muzycznego świetnie się bawili. Utwór okazał się „nieśmiertelny”, ponieważ cieszy się sporą popularnością do dziś.

Zespół działał bardzo aktywnie do 1986 roku. Później przez wiele lat muzykom nie udało się go reaktywować. W czerwcu 2004 zespół podjął pierwszą próbę reaktywacji. Rok później do sieci wyciekły nowe nagrania Azylu - „Buty czerwone” i „Pod wiatr”. 28 grudnia 2007 roku Andrzej Siewierski zginął pod kołami pociągu w Dąbrówce Zabłotniej w gminie Kowala. Miał 43 lata. Wiadomość ta pogrążyła w żałobie jego przyjaciół - muzyków oraz fanów.

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie