Warta Zawiercie - Enea Czarni Radom 3:0 w meczu siatkarskiej PlusLigi. Wojskowi nie mieli szans

Radosław Olchowski
Czarni Radom przegrali 0:3
Czarni Radom przegrali 0:3 archiwum Enea Czarni Radom
W niedzielę 4 lutego siatkarze Enea Czarnych Radom walczyli o kolejne punkty w PlusLidze. Podopieczni trenera Waldo Kantora rywalizowali z wyżej notowaną Wartą Zawiercie i to na jej terenie. Zawiercianie wygrali 3:0. Na stronie www.echodnia.eu relacjonowaliśmy to wydarzenie na bieżąco.

Enea Czarni Radom grają z Wartą Zawiercie. Śledź relację NA ŻYWO

Aluron CMC Warta Zawiercie - Enea Czarni Radom 3:0
Sety: 25:19, 25:21, 25:20.
Warta: Tawares, Kwolek, Łaba, Bieniek, Rodrigues, Zniszczął, Gregorowicz libero) oraz Rossard.
Czarni: Todorowić, Gomułka, Ostrowski, Buszek, Formela, Rajsner, Teklak (libero) oraz Gniecki, Piotrowski, Meljanac.
Sędziowali: Grzegorz Janusz, Damian Lic.
MVP meczu: Karol Butryn (Warta).

Radomianie przystąpili do gry w Zawierciu bez swojego etatowego libero, czyli Macieja Nowowsiaka. Siatkarz przegrał tym razem z grypą i pozostał w Radomiu. W jego miejsce wszedł Dominik Teklak.

No i set otwarcia był wyrównany do stanu po 15. Potem zawiercianie włączyli dodatkowy bieg. Konkretnie w ataku i kontrach szalał Karol Butryn. Atakujący miejscowych był nie do zatrzymania. Przy stanie 19:15 trener Kantor poprosił o czas. Głównie motywował swoich graczy. Kiedy Bartosz Gomułka wykorzystał kontrę radomianie ustępowali o dwa oczka. Ale to ekipa Warty punktowała w dalszej części rozgrywki regularnie i zdobyła seta otwarcia. Ostatni punkt w tym secie zdobył dla gospodarzy Wiktor Rajsner. Środkowy Czarnych popsuł bowiem zagrywkę.

W następnej odsłonie praktycznie nic się nie zmieniło. Cały czas prym wiódł zespół trenera Michała Winiarskiego. Po atakach Mateusza Bieńka i Butryna miejscowi wygrywali 18:13. Straty na chwilę zmniejszył Nikola Meljanac. Przy wyniku 20:15 Czarni pokusili się o punktową serię i ustępowali o dwa punkciki (20:18). Po czasie zażądanie dla Warty ze skrzydła huknął Thibault Rossard. Warta dowiozła przewagę i w efekcie prowadziła już dwoma setami. Patryk Łaba i Rossard "załatwili" Czarnych.

W trzecim i ostatnim secie tego meczu Warta potwierdziła swoją wyższość. Przy stanie 23:18 kibice Warty śpiewali" "Jeszcze dwa i pa, pa". Meczbola podarował zawiercianom Gomułka, który zepsuł zagrywkę. Tak samo zrobił Tomasz Piotrowski, a to oznaczało porażkę radomian w trzech setach.

W innych meczach 20.kolejki: PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn 0:3, PSG Stal Nysa - Norwid Częstochowa 3:2, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn - Koźle - Asseco Resovia Rzeszów 0:3. Jastrzębski Węgiel - GKS Katowice 3:1, Ślepsk Malow Suwałki - Barkom Lwów 0:3. Do rozegrania: Projekt Warszawa - Cuprum Lubin, Trefl Gdańsk - Bogdanka LUK Lublin.

16. Czarni 20 9 14-55

Tak zapowiadaliśmy mecz Warty z Enea Czarnymi.

Siatkarze Warty to obecnie trzecia drużyna w rozgrywkach PlusLigi. Zespół prowadzony przez trenera Michała Winarskiego w dotychczasowych 19. kolejkach sięgnął aż po 16. zwycięstw. Jurajscy Rycerze zgromadzili na swoim koncie 47. punktów, tracąc w 19. rozegranych meczach zaledwie 18. setów. Zawiercianie mogą pochwalić się kapitalną serią zwycięstw, bo od 9 grudnia 2023 roku, wygrali kolejno dziewięć ligowych pojedynków. Liderem gry w ataku zespołu z Zawiercia jest Karol Butryn, który w tym sezonie zdobył już 314. punktów.

Tymczasem Enea Czarni do pojedynku w Zawierciu podejdą podbudowani bardzo ważnym zwycięstwem przed własną publicznością. Wojskowi w ostatniej serii gier podejmowali w hali Radomskiego Centrum Sportu zespół Ślepska Malow Suwałki. Drużyna trenera Kantora zdobyła na własnym terenie komplet punktów.

- To zwycięstwo było nam potrzebne. Brawo dla całej drużyny. Zagraliśmy najlepsze spotkanie w tym sezonie. Mam nadzieję, że w meczu z Wartą też zdobędziemy punkty – mówił Bartosz Gomułka, atakujący Czarnych.

Tymczasem przypomnijmy, że oprócz meczu w Zawierciu w lutym radomianie zagrają kolejno z Jastrzębskim Węglem, Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz PSG Stalą Nysa.