Spartakus wygrał z Sołą. Dwie bramki Mojeckiego

(KAR)
Kamil Markiewicz
Spartakus Aureus Daleszyce pokonał na własnym boisku wyżej notowaną Sołę Oświęcim 3:1. Dwie bramki dla zwycięskiej drużyny zdobył Karol Mojecki

Spartakus Aureus Daleszyce - Soła Oświęcim 3:1 **(1:0)**

Bramki: 1:0 Damian Gil 30 min. z karnego, 2:0 Karol Mojecki 56, 3:0 Mojecki 71, 3:1 Jakub Snadny 80.

Spartakus Aureus: Palka 9 - Papka 7, Stefański 7, Gębura 7, Kaczmarek 7 - W. Wołowiec 7, Szmalec 8, Kaleta 6 (63. Sitarz 2), Blicharski 7 (77. Kozubek 1) - Gil 6 (46. Olejarczyk 5), Mojecki 9.

Soła: Bomba - Furtak, Wadas, Drzymont, W. Jamróz - Gleń (46 Snadny), Szewczyk, Dynarek, Hałgas - Czapla (46 Szopa), Cygnar.

Kartki: czerwona: Szewczyk (41 min., Soła, za dwie żółte); żółta: W. Wołowiec, Szmalec, Gil (Spartakus Aureus); Furtak, Szewczyk (Soła). Sędziował: Szymon Ubożak (Kielce). Widzów: 350.

W 30 minucie Kamil Blicharski dośrodkowywał piłkę w pole karne gości, gdzie ręką odbił ją zawodnik Soły. Sędzia Szymon Ubożak bez wahania wskazał na „jedenastkę”, którą na bramkę zamienił Damian Gil. Od 41 minuty gospodarze grali w przewadze. Kamil Szewczyk sfaulował Wiktora Wołowca, za co otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Mimo, że zespół z Oświęcimia grał w dziesiątkę, nie było tego widać na boisku. Soła miała okazje do zdobycia bramek. W pierwszej połowie, gospodarzy przed utratą bramki uratowało spojenie słupka z poprzeczką, a w drugiej połowie słupek. Bardzo dobry mecz w szeregach Spartakusa Aureus rozegrał bramkarz Tomasz Palka, który kilka razy uratował swój zespół przed utratą bramki oraz strzelec dwóch goli Karol Mojecki.

W końcówce spotkania okazję na podwyższenie wyniku po kontrataku miał Wiktor Wołowiec, który ostatecznie nie zdołał opanować piłki i oddać strzału.

Dariusz Kozubek, Spartakus Aureus: - Był to bardzo trudny mecz. Oba zespoły walczyły bardzo zacięcie o punkty. Znaliśmy wyniki innych meczów, więc wiedzieliśmy, że musimy wygrać w tym pojedynku, co podziałało bardzo motywująco na moich piłkarzy.