Piłkarze ręczni KSZO wygrali z Miedzią w Legnicy

Redakcja
Zwycięstwo nad trzecim zespołem w lidze to potwierdzenie, że zmiana trenera podziałała mobilizująco na ostrowieckich szczypiornistów.

Miedź Legnica - KSZO Odlewnia Ostrowiec 25:28 (14:13)

Pierwszy kwadrans nie przyniósł zbyt wielu bramek, a oba zespoły wyprowadzały cios za cios, remisując po 15 minutach 5:5. W kolejnych akcjach skuteczniejsi byli gospodarze i wyszli na trzybramkową przewagę, którą KSZO przed przerwą zniwelował do jednego trafienia. Dziesięć minut po zmianie stron wystarczyło, by gospodarze odskoczyli na cztery bramki (19:15), jednak zryw KSZO sprawił, że rzucili pięć bramek z rzędu i wyszli na prowadzenie 20:19. Ostatni kwadrans to zacięta walka bramka za bramkę, jednak w końcówce ostrowczanie zaznaczyli swoją przewagę, wygrywając ostatecznie trzema trafieniami.

W innych meczach: PE Gwardia Opole - Olimp Grodków 29:24 (14:9), Olimpia Piekary Śl. - AZS Uniwersytet Zielona Góra 30:24 (11:12), Viret CMC Zawiercie - Czuwaj Przemyśl 32:35 (15:16), SPR Tarnów - Ostrovia Ostrów Wlkp. 34:30 (15:13); Siódemka Miedź Legnica - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św., Szczypiorno Kalisz - ŚKPR Świdnica - mecze w niedzielę.

1. PE Gwardia Opole 10 20 346-250
2. KSSPR Końskie 10 16 314-258
3. Siódemka Legnica 10 14 298-281
4. Olimpia Piekary Śl. 10 12 283-266
5. Ostrovia Ostrów Wlkp. 10 11 310-306
6. Olimp Grodków 10 10 265-260
7. Czuwaj Przemyśl 10 10 295-296
8. SPR Tarnów 10 10 292-315